Android, equalizer i korekcja brzmienia muzyki
Audiofil i equalizer to nierozłączne terminy, podobnie jak kucharz i kuchnia. Lata temu, equalizery to małe zgrabne urządzenia gdzie było kilkanaście suwaków. Przesuwając każdy, mieliśmy okazję zmodyfikować nieco barwę głosu. Generalnie urządzenie dla laika trudne w obsłudze, dla audiofila niezbędne narzędzie pracy, prowadzące do idealnego brzmienia muzyki.
W przypadku androida maniacy słuchania muzyki mogliby być nieco rozczarowani, bowiem podejście twórców systemu, sprzętu i aplikacji było różne. System swojego equalizera nie posiadał. Korekcja barwy głosu była możliwa jedynie w aplikacjach i to nie wszystkich. Zmodyfikowane brzmienie było dostępne jedynie w obrębie danej aplikacji. A sprzęt jak każdy wie, widzi i słyszy. Każdy gra inaczej.
Ale Jednak od pewnego czasu sytuacja się zaczęła zmieniać.
Google w swoim API udostępnił natywny equalizer. Sytuacja jednak nadal nie jest taka prosta jak się wydaje. Funkcja w API nie jest jeszcze zaimplementowana we wszystkich aplikacjach przez co wiele programów nadal korzysta ze swoich własnych programowych equalizerów. Taka sytuacja i podeście do tematu brzmienia muzyki w innych aplikacjach nie zmieni.
Do czasu kiedy większość twórców zaimplementuje nową funkcjonalność warto skorzystać z autonomicznej aplikacji pełniącej funkcje equalizera.
Poniżej przedstawiamy listę kilku fajnych apek możliwych do pobrania ze sklepu Androida.
10 Band Equalizer
źródło: Google Play
W pełni darmowa aplikacja. Wspierająca nawet starsze Androidy (od Android 2.2 w górę). Aplikacja koryguje brzmienie aż w dziesięciu pasmach. Potrafi zmienić częstotliwość w zakresach od 31Hz do 16kHz oraz od -10dB do 10 dB. Za pomocą tej aplikacji możemy również odtwarzać utwory dźwiękowe poprzez wbudowany odtwarzacz muzyki, a także zmieniać balans głosu w urządzeniu wyjściowych. Minus aplikacji jest tylko jeden - zawiera reklamy.
10 Band Equalizer w Google PlayBeans Mobile Music Equalizer
źródło: Google Play
Kolejna darmowa aplikacja. W odróżnieniu od 10 Band Equalizer to możliwość wykupienia wersji pro za dwa dolary. Aplikacja posiada jedynie regulacji w pięciu pasmach. Rekompensuje nam to jednak gotowymi motywami muzycznymi. Znajdzie się coś dla fanów roka i disco. Poza tym, aplikacja posiada również wzmocnienie basów.
Beans Mobile Music Equalizer w Google PlayEqualizer i wzmacniacz basu
źródło: Google Play
Prosta nazwa przekazująca nam funkcje aplikacji. Całkowicie darmowa aplikacja bez wersji płatnej. Do dyspozycji użytkownika oddano korektor oraz wzmacniacz mocnego brzmienia ? basów. Bardzo prosta aplikacja.
Equalizer i wzmacniacz basu w Google PlayEqualizer FX
Kolejna prosta aplikacja, możliwość modyfikacji barwy głosu w pięciu zakresach. Za plus uznajemy gotowe motywy. Twórcy przygotowali również dla użytkowników efekty np. podbicie basów. W Google Play dostępna jest wersja darmowa jak i płatna. Funkcjonalnością nie różnią się poza brakiem reklam.
Equalizer FX w Google PlayA Ty jakiej barwy w equalizerze poszukujesz? Czy equalizer jest potrzebny do słuchania muzyki? Napisz proszę w komentarzu!
Dodaj komentarz