Xiaomi Mi Band 4 - jak wyjąć z opaski i ładować
O tym jak sprawdza się Xiaomi Mi Band na co dzień pisaliśmy tutaj. Wspominaliśmy również, że Xiaomi Mi Band 4 to bardzo ciekawa alternatywa do sprzętów pomiarowych dla sportowców amatorów. Ostatnio też otrzymujemy wiele podziękowań za wkład w recenzje oraz testy porównawcze jak i pytań odnośnie ładowania opaski. Odpowiedź jak ładować Mi Banda w tym artykule.
Mniej więcej miesiąc po publikacji recenzji opaski na nasze skrzynki mailowe zaczęły trafiać pytania od Was jak tą opaskę ładować. Data pierwszych nadesłanych zapytań jest bardzo oczywista, bowiem mniej więcej tyle właśnie opaska wytrzymuje bez ładowania. Pomijając problem zagubionych ładowarek, o co nie trudno po miesiącu niekorzystania z nich to ładowanie opaski nie jest problematyczne jeśli dojdzie się do wprawy.
Trening czyni mistrza
By nie mieć problemów z ładowaniem pastylki opaski warto chwilę poćwiczyć zanim ubierzemy ją na rękę na dobre. Największym problemem dla nowicjusza jest wyjmowanie pastylki z silikonowej opaski. Jeśli już jednak czytasz nasz artykuł zapewne jesteś w miejscu takim jak my byliśmy kilka miesięcy temu czyli opaska jest już rozładowana i próbujesz rozdzielić pastylkę od opaski po dłuższym czasie zabawy. Jak to zrobić? Instrukcja z fotografiami pomocniczymi poniżej.
- 1zdejmij opaskę z ręki,
- 2By wyjąć pastylkę do ładowania ze standardowego paska (dostarczonego w komplecie z pastylką) należy ją uprzednio zdjąć z ręki. Zatem ciągniemy za pasek z kołkiem,
- 3Przekładamy końcówkę paska przez oczko,
- 4Opaska została zdjęta,
- 5Następnie chwytamy opaskę oburącz jak na fotografii. Mniej więcej za początek pasków odchodzących od pastylki,
- 6Przesuwamy w prawą stronę lewą rękę tak by palec wskazujący znalazł się pomiędzy czujnikiem pulsu, a stykami ładowania,
- 7Ściskami mocniej lewą dłoń i blokujemy. Prawą rękę z kolei ciągniemy w prawo i lewą dłonią staramy się wypchnąć pastylkę do siebie,
- 8W tym momencie powinniśmy usłyszeć charakterystyczne kliknięcie i wysunięcie się pastylki z opaski,
Opaska została w tym momencie oddzielona od pastylki. I teraz przyszedł czas na najgorsze czyli odnalezienie naszego adaptera ładowania. Wiemy z doświadczenia, że może to przysporzyć trochę problemów. Ładowanie raz na miesiąc doprowadza do wepchnięcia adaptera w miejsca bardzo niedostępne dnia powszedniego ;) Jeśli wygramy na loterii i odnajdziemy nasz adapter to musimy po prostu włożyć pastylkę do niego. Przed włożeniem upewnijmy się, że wkładamy pastylkę dobrą stroną czyli styki pastylki muszą być z tej samej strony co styki w adapterze.
Adapter ładowania to jeden z elementów zestawu Mi Band 4, który lubi się zagubić w czeluściach domu
Po włożeniu pastylki, nasz adapter musimy podłączyć do ładowarki lub innego źródła napięcia. Adapter jest wyposażony w wtyczkę USB co sprawia, że naszym źródłem może być większość urządzeń z portem USB (np. laptop, komputer) lub też sama ładowarka.
Mi Band i ładowanie bez wyjmowania
Chyba nikt nie zaprzeczy, że wyjmowanie pastylki z opaski do ładowania jest niewygodne. Co prawda w zestawie od producenta nie dostajemy adaptera, który pozwala na ładowanie bez wyjmowania to w internecie są dostępne ładowarki, które pozwalają na taką czynność.
Ładowarka pozwala ładować opaskę bez potrzeby wyjmowania z opaski
Ładowarki takie, wcale nie są drogie, kosztują zaledwie kilkanaście - kilkadziesiąt złotych - zobacz sam.
Jak z samego zdjęcia widać, wystarczy zdjąć opaskę z ręki, wpiąć adapter i podłączyć do ładowarki. Bardzo prosty zabieg i nasza opaska się ładuje.
Jak włożyć to z powrotem?
Był problem z wyjęciem, może też być z włożeniem. Ale to nic strasznego! Praktyka czyni mistrza. Przed włożeniem do opaski pastylki musimy odpowiednio ustawić nasz pasek, by grzybek klipsowy był w odpowiednim miejscu. W moim przypadku wolę jak ten grzybek jest od strony przycisku Mi Banda. Swoją drogą, podczas jednego z treningów delikatnie zahaczyłem czymś ostrym o sam pasek i mam z jednej strony delikatną ryskę. To mój charakterystyczny znak, po którym wiem z której strony mam wsadzać pastylkę.
Ok, mamy już ustawiony pasek, czas włożyć pastylkę. Wkładamy jedną stroną do opaski, naciągamy drugą stronę paska i dopychamy pastylkę do charakterystycznego kliku.
Pozostaje nam jeszcze tylko ustawienie odpowiednie pastylki w pasku. Jest to niewątpliwe mały minus opaski, że za każdym razem musimy korygować ułożenie pastylki w opasce.
Po włożeniu pastylki do paska wystarczy tylko założyć go na rękę i cieszyć się kolejnym miesiącem zabawy!
Na koniec jeszcze specjalnie dla Was nagrany został film instruktażowy
Co ile dni ładujecie swoją opaskę? Piszcie w komentarzach!
Komentarze
Pierwszy raz rozerwałam opaskę i musiałam kupić drugą. Teraz już wiem jak ją ściagać. Dzięki!
Dodaj komentarz